Ortaokul

Images
Images
Images
Images
Ortaokul

Ortaokul

2021 yılındaki LGS’ye 1 milyon 243 bin 830 kişi başvurdu. Sınava 1 milyon 38 bin 492 8. sınıf öğrencisi girdi.

Sınav, iki oturumda yapıldı. Sınavın birinci bölümünde öğrencilere 50 soruluk sözel alan için 75 dakika süre verildi. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testi için öğrencilere 80 dakika süre tanındı. Sınavda A, B, C ve D olmak üzere öğrencilere 4 farklı kitapçık verildi.

Önemli bir eğitim grubunun üst yöneticilerinden biri bu sınavla ilgili şöyle bir değerlendirme yaptı:

“LGS’nin geneline bakıldığında, matematik bölümünün uzun ve zaman alıcı sorulardan oluşması nedeniyle öğrenciler matematikte zorlanmıştır. Fen bilimleri dersinde ise soruların geçen seneye göre zorluk derecesinin daha fazla olduğu bilgisi paylaşılmıştır. Türkçe bölümünün okuma becerisi güçlü, dikkat becerisi yüksek öğrencilerin yapabileceği tarz sorulardan oluştuğu gözlemlenmiştir. T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük bölümünde ise genel olarak paragrafı yorumlamaya, harita okuryazarlığı ve tablo grafik okumaya dayalı sorular sorulduğu iletilmiştir. İngilizce ve din kültürü ve ahlak bilgisi bölümlerinden de düzenli çalışan, dikkatli olan öğrencilerin rahatlıkla çözebileceği tarzda sorular sorulduğu iletilmiştir. Düzenli kitap okuyan öğrencilerin okuma, anlama ve zamanı iyi değerlendirme konusunda daha başarılı olacaklarını bu sınavda da gözlemlemiş olduk.”

Görüldüğü gibi ülkemizde yapılan sınavlar zekâyı değil; anlık bilgiyi, zamanı doğru ve etkin kullanmayı, dikkat ve konsantrasyonu, kaygı ve stresi yenme becerisini ölçmektedirler.

HIZLIOKUANLA ‘ORTAOKUL’  tam da bu amaç için özel olarak geliştirilmiş bir hızlı okuma eğitimi programıdır.

Yapılan sınavlar göstermiştir ki, ortalama bir LGS sorusu 40-45 kelimeden oluşur. Normal bir öğrencinin bu soruyu sadece okuması bile 15-20 saniyesini alır. HIZLIOKUANLA eğitimini alan bir öğrenci ise, aynı soruyu daha iyi anlayarak 5-7 saniyede okur ve her soruda 10 saniye, tüm LGS’de ‘30-40 dakika ekstra zaman’ kazanır. Yalnızca bir sorunun bile, sıralamada binlerce kişilik bir etki yaptığı göz önüne alındığında hızlı okumanın hayati kıymeti anlaşılabilir.

Bu paketteki kişiselleştirilmiş eğitim programı sayesinde okuma hızınızı iki, üç, hatta dört katına çıkarabilecek; LGS ve okuldaki sınavlarınızda ekstra zaman kazanacak, algılama ve cevaplama yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız.

21 gün her gün yarım saatinizi ayırarak öğreneceğiniz yeni teknik ve yöntemlerle sınavlardaki yetiştirememe, odaklanamama, yoğunlaşamama gibi kaygı ve stres doğuran sorunların ortadan kalktığını; okuma hızınıza paralel olarak anlama oranınızın da arttığını göreceksiniz. Eğitimde verilecek olan hafıza teknikleri sayesinde öğrendiklerinizin kalıcı oluşuna şaşkınlıkla tanıklık edecek; bu beceri sayesinde sınavda üstün bir başarı elde ederek hedefinizdeki liseye girebileceksiniz. Tüm bunlar olurken, okul ve sosyal hayatınızda artan enerjinizle göz kamaştıracak, artan vaktinizi kendinize ve sevdiklerinize ayırabileceksiniz.

HIZLIOKUANLA ‘ORTAOKUL’  sadece sınav gruplarına değil ortaokul seviyesindeki tüm öğrencilere benzerlerinden farklı, birçok eğitim aracını belirli bir kurgu ve sıralama içerisinde ele alarak etkili, eğlenceli ve özgün bir ‘hızlı okuma eğitimi’ deneyimi sunmaktadır.

Başvuru Formu

1200₺ Yerine 550₺

Ödeme Tipi